Europhoto - úvodná stránka
Fotoaparáty Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Novinky, časopisy a publikácie zo sveta fotografie, súťaže a zľavy.


NOVINKY
Canon EOS 1D Mark III
Canon predstavuje novú vlajkovú loď super rýchlych fotoaparátov určených na fotografovanie športu, prírody a reportáží. Nový fotoaparát má rozlíšenie 10 Mp, nové a rýchle 19-bodové zaostrovanie (19 krížových (!) senzorov zaostrovania a ďalších 26 pomocných senzorov na sledovanie pohybu objektu) a super rýchly kontinuálny režim snímania s frekvenciou 10 obr./s a to v počte až 110 JPG súborov v najvyššej kvalite alebo 30 RAW súborov
zobraziť celú novinku
 
Sony novinky
Sony z príležitosti PMA Show v Las Vegas uvádza na trh ďalšie nové kompaktné fotoaparáty. Jedná sa o tri kompaktné fotoaparáty strednej triedy Sony Cyber-shot DSC-W80, DSC-W90 a DSC-W200, dva ultrakompaktné fotoaparáty Cyber-shot DSC-T100 a DSC-T20 a nakoniec dva ultrazoomy Cyber-shot DSC-H7 a DSC-H9.
zobraziť celú novinku
 
Pentax nové produkty
Pentax predstavuje na PMA Show svoje budúce produkty, ktoré tak trochu vyrážajú dych. Ide v prvom rade o digitálnu stredoformátovú zrkadlovku Pentax 645 Digital.
zobraziť celú novinku
 
Fujifilm novinky
Fujifilm z príležitosti PMA Show v Las Vegas predstavuje ďalšie novinky medzi digitálnymi fotoaparátmi. Sú to dva základné kompakty Fujifilm Finepix A820 a A900 a pokročilejší prístroj Finepix S5700, ktorý je pokračovateľom medzinárodne oceneného fotoaparátu S5600.
zobraziť celú novinku
 
Pentax Novinky
Pentax sa nenecháva zahanbiť a pred veľtrhom PMA v Las Vegas taktiež uvádza nielen nové kompaktné fotoaparáty Optio A30 a W30, ale aj profesionálne objektívy pre digitálne zrkadlovky. Ide o svetelné zoomy Pentax DA* 16 - 50 mm F2.8 ED AL [IF] SDM a DA* 50 - 135 mm F2.8 [IF] SDM.
zobraziť celú novinku
 
Nikon novinky
Pri príležitosti 10 výročia existencie digitálnych kompaktov Coolpix Nikon uvádza nové logo, pod ktorým hneď predstavuje celú plejádu kompaktných fotoaparátov. Ide o fotoaparáty L10, L11 a L12 z produktovej rady Life, S50/S50c, S200 a S500 z produktovej rady Style a P5000 z produktovej rady Performance.
zobraziť celú novinku
 
Nová značka General Imaging
Po zmätkoch, ktoré medzi značkami vyvolal digitálny boom, keď mnohé tradičné foto značky zanikli (Konica, Minolta) a vznikli ďalšie, ktoré mali do činenia skôr s elektronikou (Casio, Samsung), tu máme novú značku, pod ktorou sa budú vyrábať digitálne fotoaparáty.
zobraziť celú novinku
 
Samsung Novinky
Samsung je v poslednom čase najaktívnejšou spoločnosťou v predstavovaní nových digitálnych fotoaparátov aj v implementovaní noviniek do nich. Ešte len pred mesiacom sme predstavili sedem noviniek v oblasti digitálnych kompaktov a už tu máme ďalšie prístroje. Ide o zaujímavú multimediálnu novinku Samsung i7, širokouhlý kompakt L74 Wide a výkonného nástupcu NV10 Samsung NV11.
zobraziť celú novinku
 
Panasonic novinky
Panasonic Lumix DMC-FZ8 Nový model digitálneho fotoaparátu Lumix DMC-FZ8 disponuje 12-násobným optickým zoomom, 7,2 megapixlovým snímačom a jednoduchým ovládaním. Aparát disponuje nadštandardným rozsahom zoomu 36 - 432 mm v prepočte na kinofilm. Svetelnosť objektívu je vynikajúcich f/2,8-3,3
zobraziť celú novinku
 
Sony Cyber-Shot novinky
Sony pustí v marci do predaja nové modely najpopulárnejšej triedy fotoaparátov Sony Cyber-shot W. Kompakty Sony Cyber-shot W35 a W55 majú odolné kovové telo, tenké len 23mm, disponujú vysokou citlivosťou ISO 1000 pre fotenie vo svetelne zložitých podmienkach, dlhou výdržou 380 fotiek a krátkym reakčným časom.
zobraziť celú novinku
 
Olympus PMA novinky
Olympus ani trochu nezaostáva za konkurenciou a predstavuje ďalšie novinky, z ktorých sú niektoré opäť výnimočné a niektoré opäť jediné na svete. Olympus SP-550 UZ Asi najzaujímavejším z predstavených modelov je práve tento ultazoom.
zobraziť celú novinku
 
Pentax PMA novinky
Pentax Optio T30 Dizajnovo zaujímavý kúsok od Pentaxu má hrúbku necelé dva centimetre! Jeho parametre však nezaostávajú. Obraz vytvára trojnásobný optický zoom (37,5-112,5 mm) v kombinácii so 7,2 Mp snímačom.
zobraziť celú novinku
 
Casio PMA novinky
Casio bolo vždy známe miniaturizáciou svojich fotoaparátov a EX-V7 nie je výnimkou. Nie je síce najmenším fotoaparátom na svete, ale je najmenším fotoaparátom na svete so sedemnásobným zoomom (38-266 mm v prepočte na kinofilm).
zobraziť celú novinku
 
Kodak PMA novinky
V súvislosti s PMA (Photo Marketing Association Annual Show), známym veľtrhom fotografickej techniky v Las Vegas, Kodak uvádza na trh tri nové fotoaparáty. Ide o Kodak Easyshare C653, V803 a V1003.
zobraziť celú novinku
 
Canon novinky
Canon predstavil 3 nové kompakty nižšej a nižšej strednej triedy, ktoré nahrádzajú doterajšie modely A420, A430 a A530. Troma novinkami sú Canon Powershot A450, A460 a A550. Prvé dva majú rozlíšenie 5 Mp a posledný 7,1 Mp.
zobraziť celú novinku
 
Samsung novinky 2007
Samsung hned na začiatku roku 2007 predstavuje celú plejádu noviniek medzi kompaktnými fotoaparátmi. K dnešnému dátumu je ich sedem!!!
zobraziť celú novinku
 
Fujifilm novinky
Fujifilm predstavil tri novinky medzi troma kategóriami svojich kompaktných fotoaparátov. V nižšej kategórii dostupných kompaktov sú to prístroje FinePix A610 a A800, v kategórii výkonných kompaktov je to FinePix F40 FD a nakoniec v high end ultrazoom kategórii je to FinePix IS-1.
zobraziť celú novinku
 
Pentax Optio E30
Pentax predstavil 3. januára 2007 novinku vo vstupnej kategórii digitálnych kompaktov. Prístroj E30 sa má vyznačovať jednoduchým dizajnom s jednochumým ovládaním pre každého.
zobraziť celú novinku
 
Bluetooth USB adaptér Sony DPPA-BT1
Tlačte si doma svoje fotografie bez káblov – cez Bluetooth! Umožní vám to NOVINKA - Bluetooth USB adaptér Sony DPPA-BT1. Jednoducho odfoťte fotografie digitálnym fotoaparátom alebo mobilným telefónom* a vytlačte si ich okamžite na svojej domácej tlačiarni (napr. Sony DPP-FP55) bez zápajania káblov. Stačí pripojiť Bluetooth adaptér k digitálnej foto tlačiarni.
zobraziť celú novinku
 
Nikon D40 + SB400
Spoločnosť Nikon pripravila pre svojich užívateľov novú digitálnu zrkadlovku Nikon D40. Aj keď v tomto prípade nejde o zvýšenie počtu megapixelov snímacieho senzora fotoaparátu, D40 disponuje oproti D50 vylepšeniami hlavne v oblasti ovládania a niektorých funkcií, kotré prebrala od D80. Vyhovie tak užívateľom, ktorí nepotrebujú väčšiu megáž ale príjemnejší a kompktnejší fotoaparát.
zobraziť celú novinku
 
nové fotoaparáty Panasonic
Panasonic v lete tohto roku uviedol na trh 6 zaujímavých noviniek, medzi ktorými si na svoje prídu tí, ktorí s digitálnou fotografiou iba začínajú, ale aj tí, ktorí hľadajú ambicióznejší až poloprofi fotoaparát.
zobraziť celú novinku
 
Sony Cyber-shot T50 a N2
Značka Sony je tradične silná v ponuke štýlových fotoaparátov. Potvrdzuje to aj dvojica najnovších fotoaparátov série Sony Cyber-shot: modely T50 a N2. Okrem tenkého a odolného hliníkového tela majú spoločný dotykový displej (ktorý Sony zabudovala ako prvá značka do kompaktného digitálu), stabilizátor obrazu a kvalitný objektív Carl Zeiss Vario-Tessar.
zobraziť celú novinku
 
Sigma 18-50 mm F2.8 EX a Sigma 18-200 mm OS
Sigma predstavila dva nové zaujímavé objektívy. Prvým je štandardný zoom so zvýšenou svetelnosťou a rozsahom 27-75 v prepočte na 35 mm formát.
zobraziť celú novinku
 
Leica objektívy pre 4/3
Panasonic v spolupráci s Leicou predstavuje dva nové objektívy pre systém 4/3. Ide o štandardný zoom LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50mm/F2.8-3.5 ASPH a LEICA D SUMMILUX 25mm/F1.4 ASPH.
zobraziť celú novinku
 
Nové objektívy od Pentaxu
Pentax k svojej novej 10 Mp zrkadlovke K10D pripravil tri nové objektívy, ktoré majú mať nielen profesionálny obraz ale aj utesnené telo a ultrasonic motor, ktorý zabezpečí nehlučné, rýchle a presné ostrenie.
zobraziť celú novinku
 
Hasselblad H3D
Nový High End v digitálnej fotografii je na svete a volá sa Hasselblad H3D. Tretia generácia digitálnej verzie stredoformátových prístrojov Hasselblad je na svete. Vyberte si z ponuky 22 alebo 39 Mpx!
zobraziť celú novinku
 
Tamron AF 18-250 mm Di-II
V poslednom čase sa akoby roztrhlo vrece so širokorozsahovými objektívmi a to nielen u kompaktov, ale aj u objektívov pre digitálne zrkadlovky. Jedným z naj je aj Tamron AF 18-250 mm Di-II. Prvenstvo mu patrí v rozsahu, ktorý na digitálnych zrkadlovkách v prepočte na kinofilm dosahuje 27 mm na kratšom koci a úctyhodných 375 mm na dlhšom.
zobraziť celú novinku
 
Fujifilm FinePix F31fd
Sedem mesiacov po predstavení Fujifilm FinePix F30, ktorý sa stal jedným z najlepších kompaktov vzhľadom na vynikajúce rozlíšenie a nízky šum aj pri vyšších citlivostiach, je tu ďalšia novinka Fujifilm FinePix F31fd.
zobraziť celú novinku
 
Kodak EasyShare Z710
Kodak predstavuje nový ultrazoom. Z710 disponuje 10-násobným transfokátorom bez stabilizácie. Fotoaparát je doslova nabitý predprogramovanými režimami fotografovania (19), no okrem nich disponuje aj polomanuálnymi režimami priority clony a spúšte, dokonca plne manuálnym režimom.
zobraziť celú novinku
 
Pre fajnšmekrov - Leica M8
Dnes digitalizujú aj najzarytejší klasici. Tí, ktorí boli zvyknutí na profesionálne priehľadové fotoaparáty vyčítali digitálom ovládanie, ktoré bolo diametrálne odlišné od toho, na aké boli zvyknutí. Dnes majú novú ponuku v podobe nového profesionálneho priehľadového fotoaparátu Leica M8.
zobraziť celú novinku
 
Fujifilm FinePix S5 Pro
Fujifilm predstavuje ďalšieho nástupcu zrkadloviek radu S, ktoré boli populárne vďaka veľkému dynamickému rozsahu a schopnosti zachovať detaily v tieňoch aj vo svetlách kontrastnej scény.
zobraziť celú novinku
 
Zrkadlovka Sigma SD14 a PRO kompakt Sigma DP1
Sigma predstavuje dlho očakávanú zrkadlovku Sigma SD14 s revolučným Foveon senzorom, ktorý zaznamenáva 3 farby na každý pixel a tak dosahuje väčšiu farebnosť, vernosť farieb a ostrosť fotografií. Aby toho na Fotokinu v Kolíne nad Rýnom nebolo málo, Sigma predstavila aj nový kompaktný fotoaparát DP1 s tým istým senzorom a s pevným objektívom 16,6 (28 mm ekvivalent kinofilmu) o svetelnosti f 4.
zobraziť celú novinku
 
Nové objektívy od Samsungu
Samsung uvádza na trh nové objektívy určené pre digitálne Zrkadlovky Samsung GX-1S a GX 10. Objektívy sú popísané v prehľadných tabuľkách.
zobraziť celú novinku
 
Samsung GX10
Samsung rozširuje portfólio zrkadloviek o profi fotoaparát Samsung GX10. Slovíčko profi označuje nielen 10 Mp senzor, ale aj vyspelé funkcie ako stabilizátor obrazu, automatické odstránenie prachu zo snímacieho senzora a v neposlednom rade odolné telo s utesnením proti prachu a stekajúcej vode.
zobraziť celú novinku
 
Olympus E-400
Olympus uvádza zaujímavú novinku medzi DSLR. Ide o kompaktnú zrkadlovku s CCD senzorom 10 Mp senzorom a unikátnym, trochu retro dazajnom pripomínajúcim filmovú OM sériu Olympusu.
zobraziť celú novinku
 
Pentax K10D a Pentax DA 70 mm F2.4 Limited
Pentax predstavuje digitálnu zrkadlovku s 10,2 Mp senzorom, ktorá prvý krát ponúka stabilizáciu obrazu Pentax Shake Reduction (SR) a samočistenie prachu usadnutého na CCD a nový, tzv. pancake, portrétny objektív vyznačujúci sa špecifickým dizajnom a jednoduchou optickou sústavou, ktorá by mala výnimočne zvládať protisvetlo.
zobraziť celú novinku
 
PHOTOKINA NEWS - CANON
Canon bleskovo odpovedá na výzvu svojich konkurentov, ktorí prišli s 10 Mp kompaktami ale aj 10 Mp zrkadlovkami v najnižšej cenovej kategórii a predstavuje svoje nové kompakty a digitálnu zrkadlovku Canon EOS 400D. Ďalšími zaujímavými novinkami sú dva L-kové objektívy a celá rada tlačiarní a skenerov.
zobraziť celú novinku
 
Photokina news - Olympus
Tohoročná Photokina sa uskutoční v Kolíne nad Rýnom od 26. septembra do 1. októbra. Značky však (aspoň niektoré) každý rok v čoraz väčšom predstihu prezrádzajú výsledky ďalšieho vývoja v digitálnej fotografii. Ktovie prečo, keď v dávnejšej minulosti bola tendencia skôr opačná - že tajomstvo ostávalo tajomstvom až do poslednej chvíle. Možno preto, že tlak medzi značkami je v súčasnosti tak veľký, že spoločnosti nechcú prísť o svoj kus koláča, ktorý by im mohol odhryznúť skôr niekto iný. Pamätáme si šikovný manéver Nikonu, ktorý krátko po zverejnení novej digitálnej low end zrkadlovky od Sony s 10 Mp snímačom (D70s mal v tom čase iba 6 Mp) uverejnil na svojej globálnej stránke 20-dňové odpočítavanie do uvedenia svojej 10 Mp digitálnej zrkadlovky v danej kategórii. No nechajme stratégiu stratégiou, podstatné je, že sa máme na čo tešiť. Už teraz poznáme mnoho noviniek a ako sa bude termín veľtrhu blížiť, uvádzanie noviniek bude akcelerovať. Tentokrát tu máme zaujímavé novinky od Olympusu.
zobraziť celú novinku
 
Sigma predstavuje teleobjektív APO 50-150 mm F2.8 DC
Sigma uvádza na trh nový objektív so zaujímavými parametrami. Ide o teleobjektív s rozsahom od 50 - 150 mm.
zobraziť celú novinku
 
EISA - najlepší fotoaparát roka
Sony Alpha 100 najlepším fotoaparátom roka v Európe...
zobraziť celú novinku
 
Nikon D80
Tak sme sa konečne dočkali nástupcu veľmi populárneho modelu Nikon D70! Tvarom prístroj pripomína svojho predchodcu, je však trochu okresaný a uhladený.
zobraziť celú novinku
 
Objektívy Nikon AF-S DX 18-135 mm lens a AF-S VR 70-300 mm
Nikon predstavuje dvojicu objektívov AF-S DX Zoom-Nikkor 18-135mm f/3.5-5.6G IF-ED a AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED.
zobraziť celú novinku
 
Fujifilm FinePix S3 Pro UVIR
Fujifilm uvádza na trh netradičnú novinku prístroj, ktorý má po špeciálnej úprave schopnosť snímať aj neviditeľnú ultrafialovú a infračervenú oblasť spektra.
zobraziť celú novinku
 
Memory Stick Duo s kapacitou 4 GB
Sony uvádza na trh pamäťovú kartu Memory Stick Duo s kapacitou 4 GB.
zobraziť celú novinku
 
Sony Cyber-shot DSC-T10
Sony predstavuje ďalšiu novinku medzi ultra malými kompaktami „do vrecka“
zobraziť celú novinku
 
Sony GPS stopár
2. augusta spoločnosť Sony predstavila malé zaujímavé zariadenie, ktoré Vám uľahčí identifikáciu miesta, na ktorom ste vyfotografovali tú ktorú fotografiu.
zobraziť celú novinku
 
Panasonic Lumix DMC-FZ50
Panasonic predstavuje najnovší model svojej vlajkovej lode medzi ultrazoomovými kompaktami. Predstavitelia Panasonicu opäť dvíhajú latku rozlíšenia u kompaktov na neskutočných 10,1 Mp, pričom zostáva vynikajúci Leica 12x zoom s úžasnou svetelnosťou f2,8-3,7.
zobraziť celú novinku
 
Panasonic Lumix DMC-LX2
Ďalším veľkým predstavením je LX2, ktorý by mal byť upgradovaným nástupcom zaujímavého modelu LX1, ktorý bol vôbec prvým kompaktným fotoaparátom s mierkou zobrazenia 16:9.
zobraziť celú novinku
 
Sealux predstavil podvodné púzdro pre blesk Canon EX580
Ak patríte medzi fanúšikov potápania a radi fotografujete krásy sveta pod hladinou,potom dobre viete, že jeden z najväčších problémov pod vodou je nedostatok svetla. Ak však vlastníte fotoaparát Canon, problém teraz môže vyriešiť najnovšia lahôdka od spoločnosti Sealux
zobraziť celú novinku
 
Casio Exilim EX-Z 1000
Casio je už dávno známe sériou kompaktných fotoaparátov Elixim, vyznačujúcich sa výbornou rýchlosťou ostrenia a oneskorenia spúšte, ako aj operačnými časmi zapnutie fotoaparátu.
zobraziť celú novinku
 
Kodak Easy Share one
Kodak Easy Share one je ďalší prístroj z rodiny Kodaku, čo sa chváli vylepšenou WIFI technológiou, pomocou ktorej možno poslať vyfotografované obrázky na e-mail priamo do počítača!
zobraziť celú novinku
 
Kodak Easy Share V 610
Kodak predstavil najmenší ultrazoom na svete Easy Share V 610.
zobraziť celú novinku
 
Leica C-LUX1
Podobne ako jej dvojča, Panasonic Lumix DMC-FX01, aj miniatúrna C-LUX1 používa vlastný objektív s rozsahom 28-102mm vybavený optickým stabilizátorom.
zobraziť celú novinku
 
Mamiya končí
Mamiya, renomovaný výrobca strednoformátových filmových fotoaparátov a objektívov, sa rozhodla pre predaj celej fotodivízie. Jej novým vlastníkom sa stala Cosmo Digital Imaging Company, Ltd, ktorú založila firma Cosmos Scientific Systems, Inc, špecialista na IT, SW a digitálnu technológiu.
zobraziť celú novinku
 
Ricoh Caplio 500G
Fotoaparát Caplio 500G wide sa chváli robustným pogumovaným telom, odolným voči stekajúcej vode a ponoru do hĺbky 1 m, prachu a pádu z výšky 1 m.
zobraziť celú novinku
 
 
 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: