Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Nikon novinky

06.03.2007

Pri príležitosti 10 výročia existencie digitálnych kompaktov Coolpix Nikon uvádza nové logo, pod ktorým hneď predstavuje celú plejádu kompaktných fotoaparátov. Ide o fotoaparáty L10, L11 a L12 z produktovej rady Life, S50/S50c, S200 a S500 z produktovej rady Style a P5000 z produktovej rady Performance.

 

 

Nikon Coolpix P5000
Ide o pokročilý prístroj, ktorý zachytáva snímky v plnom rozlíšení 10 Mp. Rozsah zoomu je 36-126mm v prepočte na kinofilm so svetelnosťou F2,7-5,3. Komu by to nestačilo, pomocou predsádok si ho môže rozšíriť na 24-378mm. Nemenej zaujímavou je možnosť snímať pri citlivosti až ISO 3200, kedy však rozlíšenie klesá o polovicu - na 5Mp. Okrem 16 motívových režimov fotografovania prístroj ponúka programovú automatiku P, polomanuálne režimy priority clony (A), času (S) a manuálny režim (M). Užívateľský komfort podporí veľký, 2,5" displej a rýchlejšie odozvy fotoaparátu. Prístroju samozrejme nesmie chýbať priorita zaostrenia na tvár, ktorá zabezpečí, aby boli portréty správne zaostrené a exponované práve na tvár fotografovanej osoby. Z ďalších benefitov možno uviesť optický priezorový hľadáčik pre lepšie fotografovanie za extrémne jasného počasia a sánky pre externý blesk, ktoré majú plnú podporu Nikon iTTL merania zábleskovej expozície známej z digitálnych zrkadloviek Nikon.
Nikon Coolpix S500
7,1 megapixelový fotoaparát s objektívom 35-105mm (po prepočte na 35mm film) o svetelnosti F2,8-4,7 a 2,5" displejom s rozlíšením 230 000 bodov. V prípade tohto aparátu šlo Nikonu o štýlovú miniaturizáciu a skrátenie reakčných časov aparátu. Fotoaparát by mal byť schopný vyfotografovať a zobraziť snímok už 0,8s po zapnutí a oneskorenie závierky pri predostrení by malo byť iba 0,005s, čo v praxi znamená žiadne. Aj tento Coolpix je vybavený optickou stabilizáciou obrazu Nikon VR, ktorú môžete zapnúť jediným stlačením tlačidla a citlivosťou ISO v rozsahu 50-2000. S500 ponúka 15 motívových režimov fotografovania. Samozrejmosťou je priorita ostrenia na tvár pri portrétoch. Podobne ako u P5000, aj tu môžete fotografie editovať priamo vo fotoaparáte a odstrániť zčervenanie očí alebo pomocou funkcie D-Lighting vytiahnuť viac detailov z tieňov pri podexponovaných fotografiách alebo fotografiách fotených v extrémnom protisvetle.
Nikon Coolpix S200
S200 kombinuje 7,1 Mp snímač s 3-násobným zoomom v rozsahu 38-114mm (v prepočte na kinofilm). Ako ostatné aparáty Coolpix umožňuje redukovať červené oči priamo vo fotoaparáte alebo zvýrazniť detaily v tieňoch podexponovaných fotografií alebo fotografií zachytených v extrémnom protisvetle. Na správne zaostrenie portrétov používa prioritu zaostrenia tváre. Čo je ústupkom oproti S500, je stabilizátor obrazu, ktorý je softvérový a je iba akýmsi ekvivalentom k zvýšeniu citlivosti snímača. Maximálna citlivosť ISO je pritom 1000. Mechanický/optický stabilizátor prístroju chýba a tak je jediným Coolpixom s redukciou vibrácií, ktorá nie je optická. Fotoaparát ponúka 15 automatických režimov venovaných rôznym situáciám, ktoré vás pri fotografovaní môžu stretnúť. Prístroj je dizajnovou lahôdkou pre svoj ultra štíhly tvar. Jeho hrúbka je iba 18,5 mm, Nikon však dodáva, že tento údaj platí pre najtenšie miesto fotoaparátu.
Nikon Coolpix S50c
S50c je ultrakompaktným fotoaparátom s kolmým objektívom v rozsahu 38-114mm so svetelnosťou F3,3-4,2. Ponúka efektívne rozlíšenie 7,2 Mp a komfort pri fotografovaní a prezeraní obrázkov na veľkom trojpalcovom displeji. Dobrou správou je, že tento fotoaparát disponuje optickou stabilizáciou obrazu, ktorá nemá vplyv na zvýšenie šumu v obraze. Samozrejme, ak chcete zmraziť pohyb za znížených svetelných podmienok, stále máte možnosť zvýšiť citlivosť snímača a dosiahnuť tak ostré snímky aj pohybujúcich sa objektov. Maximálna citlivosť ISO je potom 1600. S50c ponúka na spríjemnenie prehrávania vyfotografovaných obrázkov funkciu Pictmotion, pomocou ktorej môžete prehrávať obľúbené fotografie a videá za sprievodu hudby. Vo fotoaparáte je 5 prednastavených skladieb, pričom pomocou dodávaného softvéru PictureProject pre Windows si môžete do fotoaparátu uložiť 10 skladieb podľa vlastného výberu (max. celková dĺžka 10min.). S50c je vybavený pokročilým Wi-Fi. Pomocou neho môžete využiť služby Nikon COOLPIX CONNECT. Umožňuje bezdrôtovo posielať snímky na server Nikon a tak ich bezpečne zálohovať (Picture Bank) alebo mailom upovedomiť vašich priateľov, že máte nové snímky na prezretie/stiahnutie na určitej HTML adrese (Picture Mail).
Nikon Coolpix L10 a L11
Prístroje sú vstupnými do línie L a sú takmer totožné. Majú rovnaký objektív v rozsahu 37,5-112,5mm so svetelnosťou F2,8-5,2.
Citlivosť prístrojov je v rozmedzí ISO 64-800, pričom aparáty nedisponujú stabilizáciou obrazu. L10 ponúka rozlíšenie 5 Mp a L11 fotí v rozlíšení 6 Mp. Ďalším rozdielom je veľkosť displeja, ktorý je u L11 2,4" a u L10 iba 2". Funkčne sú na tom oba fotoaparáty rovnako. Ponúkajú 16 motívových programov pre fotografovanie za rôznych podmienok, vlastné nastavenie farieb pre kreatívnejšie fotografovanie bez nutnosti úprav na PC a taktiež prioritu zaostrenia tváre, potlačenie javu červených očí a už spomínanú funkciu D-Lighting na vyjasnenie detailov v tieni alebo z podexponovaných fotografií. Prístroje sú napájané z dvoch klasických AA článkov, ktoré v prípade energetickej núdze dostanete na každom rohu.
Nikon Coolpix L12
7,1 Mp, 3-násobný optický zoom 35-105mm, F2,8-4,7 a 2,5" LCD s rozlíšením 115 000 bodov. Takto by sa v krátkosti dali zhrnúť špecifikácie tohto kompaktu. Na rozdiel od jeho menších súrodencov L10 a L11 ponúka L12 isté výhody. V prvom rade to je vyššie rozlíšenie a optický stabilizátor VR, ktorý umožňuje udržať ostré snímky aj za znížených svetelných podmienok. Pre zmrazenie pohybu za nižšej hladiny osvetlenia zas L12 ponúka maximálnu hodnotu citlivosti ISO 1600. Jediným tlačidlom aktivujete kombináciu stabilizátora obrazu, zvýšenia citlivosti ISO a BSS (Best Shot Selection) funkciu, pomocou ktorej fotoaparát vyberie z 10 snímkov najlepšie exponovaný a najostrejší a ten uloží na pamäťovú kartu. Pre lepšie portréty zas môžete využiť prioritu zaostrenia na tvár, redukciu červených očí a funkciu D-Lighting na vyjasnenie detailov v tieni alebo z podexponovaných fotografií. Fotoaparát má 15 motívových programov fotografovania.

 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: