Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

 
Sony novinky

13.03.2007

Sony z príležitosti PMA Show v Las Vegas uvádza na trh ďalšie nové kompaktné fotoaparáty. Jedná sa o tri kompaktné fotoaparáty strednej triedy Sony Cyber-shot DSC-W80, DSC-W90 a DSC-W200, dva ultrakompaktné fotoaparáty Cyber-shot DSC-T100 a DSC-T20 a nakoniec dva ultrazoomy Cyber-shot DSC-H7 a DSC-H9.  

 

Sony poteší od apríla svojim priaznivcom dvoma novými modelmi v najpopulárnejšej strednej triede fotoaparátov:
Sony Cyber-shot W80W90.
Ich plusom sú okrem hliníkového tela a tenkého dizajnu technológie ako detekcia ľudskej tváre,  dvojitá stabilizácia obrazu (optická a softvérová), výstup v HD rozlíšení na prezeranie fotiek v najvyššej kvalite na obrazovke moderného televízora, citlivosť až ISO 3200, dlhá výdrž batérií na 300 fotiek. Sony Cyber-shot W90 ponúka vysoké rozlíšenie 8,1 MPx (pri modeli W80 je rozlíšenie 7,2 MPx) a objektív Carl Zeiss Vario-Tessar s 3x optickým zoomom. Silnou stránkou je výborný reakčný čas menej ako 1 sekunda od zapnutia po odfotenie prvej snímky či nemerateľný posun medzi dotlačením spúšte a odfotením snímku.   Oba modely používajú unikátnu technológiu detekcie ľudskej tváre, ktorá umožňuje fotoaparátu v akomkoľvek zábere rozpoznať až osem ľudských tvárí a automaticky nastaviť optimálne zaostrenie, expozíciu, blesk a ostatné nastavenia pre dobre nasvietené portréty a skupinové fotografie.

 

 

Pokročilé funkcie
Pri W80 aj W90 sú samozrejmosťou aj pokročilé funkcie ako bracketing (s možnosťami nastavenia odstupu +/- 0,3, 0,7 alebo 1 EV), snímanie sérií či korekcia jasu (+/- 2 EV). Užitočnými je možnosť editovania fotiek priamo vo fotoaparáte. Okrem dodatočného odstraňovania červených očí možno nastaviť mäkké ostrenie (rozostrenie obrázku okolo zvoleného bodu pre zvýraznenie detailu), efekt rybieho oka či lúčový filter. Medzičasom samozrejmosťou pri fotoaparátoch Sony je funkcia "interaktívny album". Fotky si môžete s priateľmi prezerať v podobe slide show so sprievodnou hudbou.   Oba modely budú na Slovensku v predaji od apríla 2007 v cenách 9990 Sk (W80) a 11990 (W90).
Sony Cyber-shot DSC-W200
Nový Sony Cyber-shot W200 je kompaktný fotoaparát so super tenkým telom a je nabitý množstvom funkcií. Model W200 je prvým fotoaparátom Cyber-shot série W s efektívnym rozlíšením až 12,1 Megapixel a výstupom pre Full HD, čo znamená, že vaše fotografie budú mať ostrosť a dokonalé farby na obrazovke akéhokoľvek televízora BRAVIA alebo na HD-ready displeji; skvelý spôsob na zdieľanie vašich zážitkov s rodinou a priateľmi. Ďalšou technológiou, je dvojitá technológia proti rozmazaniu obrazu, ktorá kombinuje stabilizáciu obrazu Super SteadyShot s extrémne vysokou citlivosťou až do hodnoty ISO 3200 (REI), čo by malo pomôcť pri fotografovaní pri slabom osvetlení alebo bez blesku a to aj pri fotografovaní pohybujúcich sa objektov. Model W200 je taktiež vybavený technológiou rozpoznávania ľudskej tváre od spoločnosti Sony, ktorá umožňuje fotoaparátu rozpoznať v akomkoľvek zábere až osem ľudských tvárí a automaticky nastaviť zaostrenie, expozíciu, blesk a ostatné nastavenia pre lepšie portréty a skupinové fotografie. Na striebornom kovovom tele modelu W200 s leptaným vzorom nájdete 2,5-palcový, dobre čitateľný LCD displej. Pre plné využitie formátu High Definition je potrebná základňa Cyber-shot CSS-HD - stačí položiť model W200 do základne a použiť ho pre prezentácie fotografií v skutočnom HD formáte. Základňa váš fotoaparát zároveň nabije a je vybavená všetkými potrebnými konektormi a diaľkovým ovládaním pre jednoduché ovládanie. Ďalšou cenovo dostupnou voľbou pre plný zážitok z formátu HD je kábel VMC-MHC1, ktorým priamo prepojíte váš Cyber-shot W200 s televízorom podporujúcim HD formát. Model Cyber-shot W200 bude na európskom trhu dostupný od polovice mája 2007.
Sony Cyber-shot DSC-T20
Určite pritiahne vašu pozornosť - štíhly a jednoducho ovládateľný Cyber-shot T20 od Sony sa diskrétne sa vojde do vrecka na košeli a je dostupný v striebornom, čiernom, bielom alebo ružovom farebnom vyhotovení. Napriek kompaktnému dizajnu sa vo vnútri nachádza bohatá ponuka technologických vymožeností. S hodnotou efektívneho rozlíšenia 8,1 Megapixel ponúka snímač tohto zariadenia najvyššie rozlíšenie dostupné v modeloch Cyber-shot radu T. Prístroj disponuje 3-násobným optickým zoomom Carl-Zeiss Vario-Tessar®. Model T20 je vybavený novou technológiou detekcie ľudskej tváre ako väčšina kompaktov od Sony.
Vo vnútri modelu T20 nájdete unikátny systém spracovania obrazu Sony BIONZ. Predtým ste ho mohli nájsť len v digitálnej zrkadlovke Sony α100. Tento výkonný hardvérový procesor zabezpečuje kvalitu obrazu a citlivú a vysokorýchlostnú prevádzku. Pre ešte detailnejšie a vyvážené snímky pri snímaní vysoko kontrastných scén alebo do protisvetla je má T20 technológiu optimalizácie dynamického rozsahu (DRO), ktorá automaticky nastaví kontrast a expozíciu osobitne pre svetlá aj tiene. Fotografie je možné prezerať na jasnom a veľkom 2,5-palcovom displeji typu Clear Photo LCD plus. Alebo si môžete fotografie vychutnať v kvalite Full HD (1080 riadkov) na obrazovke akéhokoľvek televízora BRAVIA alebo obrazovke HD-ready televízora (vyžaduje voliteľný prepojovací kábel alebo základňu HD).   Model Cyber-shot T20 bude na európskom trhu dostupný začiatkom apríla 2007.
Sony Cyber-shot DSC-T100
T100 má odolné celokovové telo, ktoré je hrubé len 22,3 mm a má posuvný kryt, chrániaci objektív s výkonným 5x zoomom. Okrem lešteného strieborného vyhotovenia je na výber červená, čierna alebo elegantná červená farba. Model T100 je zároveň prvým fotoaparátom Cyber-shot série T s objektívom Carl Zeiss Vario-Tessar® a 5x optickým zoomom (35-175mm v prepočte na kinofilm). Partnerom výkonného objektívu s 5x zoomom je dvojitá technológia proti rozmazaniu obrazu Sony, ktorá spája optickú stabilizáciu obrazu s extrémne vysokou citlivosťou až do ISO 3200 (REI*). T100 dokáže v akomkoľvek zábere rozpoznať až osem ľudských tvárí, automaticky nastaviť zaostrenie, expozíciu, intenzitu blesku a ďalšie nastavenia pre lepšie portréty a skupinové fotografie. Model T100 je taktiež jedným z prvých fotoaparátov Cyber-shot vybavených systémom spracovania obrazu BIONZ. Predtým bol tento procesor použitý len v digitálnej zrkadlovke Sony α100. Tento výkonný procesor zabezpečuje vylepšenú kvalitu obrazu plus citlivú a rýchlu prevádzku. Pre lepšie fotografie kontrastných scén je v tomto modeli implementovaná optimalizácia dynamického rozsahu (DRO, pozri u T20). T100 má veľký, 3-palcový displej typu Clear Photo LCD plus, na ktorom je možné fotografie prezerať s dokonalými detailmi, kontrastom a farebnou presnosťou. Režim Slide Show zobrazí uložené fotografie v sekvencii s vybraným hudobným sprievodom a efektmi prechodov. Veľký, 3-palcový displej uľahčuje aj retušovanie fotografií pomocou množstva zabudovaných funkcií určených na tento účel - bez potreby prenosu fotografií do PC. Orezávanie a redukcia efektu červených očí sú doplnené funkciami ako filter pre jemné rozostrenie, krížový filter, parciálny farebný filter a filter (efekt) rybieho oka. Pripojte model T100 k akémukoľvek televízoru BRAVIA alebo obrazovke HD ready (vyžaduje voliteľný kábel) a sekvenčné zobrazovanie fotografií s hudbou je možné plne si vychutnať v širokouhlom formáte 16:9. Pre plné využitie formátu High Definition použite voliteľnú základňu Cyber-shot CSS-HD1. Stačí položiť Cyber-shot T100 do základne a použiť ho pre prezentácie fotografií v skutočnom HD formáte. Základňa váš fotoaparát zároveň nabije a je vybavená všetkými potrebnými konektormi a diaľkovým ovládaním pre jednoduché ovládanie.
Sony Cyber-shot DSC-H7 a DSC-H9
S novými digitálnymi fotoaparátmi Cyber-shot H7 a H9 od Sony sa dostanete ešte bližšie k centru diania vďaka novým objektívom CARL ZEISS s 15x optickým zoomom. Oba fotoaparáty sú vybavené senzorom s efektívnym rozlíšením až 8,1 Mp. Za účelom zvýšenia kvality obrazu sú obidva nové prírastky série H vybavené dvojitou technológiou proti rozmazaniu obrazu (Double Antiblur) spojením technológie optickej stabilizácie obrazu a extrémne vysokej citlivosti až do ISO 3200 (REI*). Unikátny systém spracovania obrazu Sony BIONZ je použitý v zrkadlovke Sony Alpha a pracuje aj v nových H-áčkach a aj on má na svedomí veľkú výdrž batérie s technológiou STAMINA, ktorá vám dodá na jedno nabitie energiu na 250 až 260 záberov.   Model H9 je okrem iného vybavený aj veľkým a sklopným 3-palcovým LCD displejom, ktorý uľahčuje fotografovanie pri rôznych uhloch pohľadu. Používanie vášho digitálneho fotoaparátu H9 v úplnej tme umožňuje zachytiť život úplne novým spôsobom a v dokonalej čistote a to vďaka technológii využívajúcej infračervené lúče. Pre modely Cyber-shot H9 a H7 je k dispozícii aj množstvo rôzneho príslušenstva, ako kožené puzdro LCJ-HD, telekonvertor a širokouhlý konvertor VCL-DH1774 a VCL-DH0774, ktoré umožňujú transfokáciu v úctyhodnom rozsahu od 24 mm do 790 mm (ekvivalent 35 mm). Modely Cyber-shot H7 a H9 budú na európskom trhu dostupné od polovice apríla.
 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: