Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Pentax Novinky

12.03.2007

Pentax predstavuje na PMA Show svoje budúce produkty, ktoré tak trochu vyrážajú dych. Ide v prvom rade o digitálnu stredoformátovú zrkadlovku Pentax 645 Digital s výmennými objektívmi a s Kodak senzorom s rozlíšením až 31,6 Mp! fotoaparát bude kompatibilný so všetkými objektívmi pre 6x4,5 filmový systém, no Pentax zároveň predstavuje exkluzívny štandardný objektív pre nový digitálny stredoformátový systém smc PENTAX-D FA645 55mm F2.8. Objektív je tiaž použiteľný s telom filmových zrkadloviek zo série Pentax 645.
Medzi ďalšie zaujímavé novinky patrí štvorica objektívov. Sú to smc PENTAX-DA* 200mm F2.8ED[IF]SDM, smc PENTAX-DA* 300mm F4ED[IF]SDM, smc PENTAX-DA* 60~250mm F4ED[IF]SDM a smc PENTAX-DA 35mm F2.8 Macro Limited. Ide o profesionálne objektívy určené pre digitálne zrkadlovky Pentax, na ktorých je ich efektívna ohnisková vzdialenosť 306mm, 460mm, 92-383mm a 53,5mm po prepočte na kinofilm. Posledný z objektívov je z limitovanej série a je to prvý makro objektív v tejto sérii. Pre jeho ohniskovú vzdialenosť môže byť zároveň použitý ako základný pevný objektív pre digitálne zrkadlovky.

 

 

 PENTAX AF200FG

 

Poslednou novinkou od Pentaxu je kompaktný blesk PENTAX AF200FG, ktorého smerové číslo je 20m pri štandardnej citlivosti ISO 100.  

                                               

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

                                                                                     
 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: