Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Nikon D40 + AF18-55 + SB400

Spoločnosť Nikon pripravila pre svojich užívateľov novú digitálnu zrkadlovku Nikon D40. Aj keď v tomto prípade nejde o zvýšenie počtu megapixelov snímacieho senzora fotoaparátu, D40 disponuje oproti D50 vylepšeniami hlavne v oblasti ovládania a niektorých funkcií, kotré prebrala od D80. Vyhovie tak užívateľom, ktorí nepotrebujú väčšiu megáž ale príjemnejší a kompktnejší fotoaparát.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Amsterdam, Holandsko, 16. November 2006: Spoločnost Nikon znovu urobila veľký krok vpred – a to uvedením fotoaparátu Nikon D40, najľahšej, nejkompaktnejšej a užívateľský najpríjemnejšej digitálnej jednookej zrkadlovky."

 

Niekoľko vlastností Nikonu D40, ktoré obsahuje tlačová správa:

- Fotoaparát sa vyznačuje rýchlou odozvou a algorytmami pre automatické zaostrovanie prevzatými z digitálnch zrkadloviek Nikon D200 a D80.

- Fotoaparát je pripravený na fotografovanie za 0,18 s po jeho zapnutí

- Fotoaparát má 8 motivovaných programov, polomanuálne programy priority clony a spúšte a manuálnu expozíciu

- Fotoaparát disponuje funkciami na editáciu obrázkov priamo vo fotoaparáte (D-lighting, orez, odstránenie červených očí, tónovanie, prelínanie snímkov, filtrové efekty)

- S prístrojom sa dodáva úplne nový kompaktný objektív AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55 mm f/3,5-5,6G ED ponúkajúci vynikajúcu ostrosť obrazu, optimálny kontrast. Objektív obsahuje špeciálne ED členy a asférické členy a zaostrovanie poháňa ultrazvukový motor SWM (Silent Wave Motor).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

- K prístroju bol navrhnutý externý blesk Nikon SB-400 s podporou špeciálneho i-TTL merania záblesku v kompaktnom a extrémne ľahkom tele. Hlavu blesku možno okrem horizontálnej polohy vyklopiť do uhla 60, 75 a 90 stupňov vo vertikálnom smere a jeho pracovný rozsah je od 60 cm do 20 m v závislosti na použitej citlivosti.

 

 

 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: