Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Fujifilm novinky

12.03.2007

Fujifilm z príležitosti PMA Show v Las Vegas predstavuje ďalšie novinky medzi digitálnymi fotoaparátmi. Sú to dva základné kompakty Fujifilm Finepix A820 a A900 a pokročilejší prístroj Finepix S5700, ktorý je pokračovateľom medzinárodne oceneného fotoaparátu S5600.  

Fujifilm Finepix A820 a A900
Ide o základné kompaktné prístroje, ktoré ale napriek tomuto zaradeniu do vstupnej kategórie ponúkajú rozlíšenie 8 a 9 Mp v kombinácii so 4-násobným zoomom v rozsahu 39-156mm (v prepočte na kinofilm). Senzor Super CCD HR je pritom pomerne veľký, 1/1,6", a tak sa dá aj pri maximálnej citlivosti ISO očakávať dobrá kvalita výstupov. Jediným miestom, ktoré prezrádza nižšiu kategóriu je rozlíšenie videa iba 320x240 pixelov v max. frekvencii 30 obr./s a taktiež rozlíšenie displeja, ktorý má pri veľkosti 2,5" 115 000 obrazových bodov. Potešiteľné je napájanie na štandardné AA články, ktoré v prípade núdze možno dostať takmer na každom rohu. Ďalšou zaujímavosťou je duálny slot, ktorý akceptuje XD karty ako aj SD karty.                                         

     

 

 

   

 

 

 

 

Fujifilm Finepix S5700
Fujifilm s patričnou dávkou hrdosti predstavuje nástupcu úspešného modelu S5600, ktorý bol ocenený ako európsky ultrazoom roku 2006-7. Oproti predchodcovi však S5700 predstavuje niekoľko vylepšení. Pri prvom pohľade na fotoaparát zistíme, že je to nový vylepšený dizajn, ktorý by mal byť priateľskejší pre užívateľov a atraktívnejší pre okolie. Neostalo sa však iba pri dizajne ale stúplo aj rozlíšenie na 7,1 Mp a maximálna citlivosť ISO na 1600. Rozlíšenie 2,5 palcového displeja je výborných 230 000 obrazových bodov. Objektív aj v dnešnej dobe ohuruje svojim rozsahom 38-380 mm o svetelnosti F 3,2-3,5 a s minimálnym zaostrením v makro režime až do 1cm. S5700 nemá optický stabilizátor obrazu, ale na potlačenie nechceného pohybu fotoaparátu alebo rozmazania pohybujúceho sa objektu používa Fujifilm Anti-Blur systém, ktorý v preklade znamená zvýšená citlivosť ISO a tým dosiahnutie kratších časov závierky, čo v praxi znamená menej rozmazaných záberov (aj keď niekedy, pri extrémnej citlivosti to znamená aj zníženie kvality obrazu). Medzi užitočnú vlastnosť aparátu patrí možnosť natáčať video v rozlíšení 640x480 bodov vo frekvencii 30obr./s s plným využitím optického zoomu počas natáčania videa!  

 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: