Europhoto - úvodná stránka
Fotoaparáty Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte saSony Cybershot DSC-W90
Sony Cybershot DSC-W90
Spoločnosť Sony predstavila koncom februára tohto roku niekoľko kompaktných fotoaparátov v rôznych cenových kategóriách. Dostala sa nám do rúk W90-ka, ktorá ponúka rozlíšenie 8 Mp, trojnásobný optický zoom v rozsahu 35-105 mm a zaujímavé technické riešenia. Sony DSC-W90 by mala byť v predaji od apríla 2007 za cenu 11 990 sk.
zobraziť celú recenziu
 
 
Panasonic Lumix DMC-FX30
Panasonic Lumix DMC-FX30
Nový prístroj je vlajkovou loďou Lumixov FX a pýši sa titulom najkompaktnejší fotoaparát so širokouhlým objektívom začínajúcim na ohniskovej vzdialenosti 28mm. Je zaujímavé, ako si výrobcovia hľadajú svoje naj v danej kategórii fotoaparátov. Samozrejme, nič to však nemení na fakte, že ak hľadáte fotoaparát so širokouhlým ohniskom 28mm (v prepočte na kinofilm) a chcete ho najtenší a najmenší, FX-30 takým k dnešnému dátumu naozaj je. Veď meria iba 22mm do hrúbky.
zobraziť celú recenziu
 
 
Samsung L73
Samsung L73
Samsung je v poslednom čase jedným z najaktívnejších výrobcov fotoaparátov. Napriek tomu, že prišiel na trh medzi poslednými, vo svojom portfóliu ponúka celú plejádu kompaktných fotoaparátov. Na jeden z nich, ktorý môžete vyhrať aj u nás v súťaži sa dnes bližšie pozrieme v užívateľskej recenzii.
zobraziť celú recenziu
 
 
Nikon D40
Nikon D40
V dnešnej dobe, keď sa výrobcovia pretekajú v počte pixelov u digitálnych fotoaparátov, si možno poviete, že predstaviť digitálnu zrkadlovku so šiestimi megapixelmi je trúfalosť. Kto však naozaj potrebuje 10 Mp?
zobraziť celú recenziu
 
 
Samsung GX-10
Samsung GX-10
Samsung v spolupráci s Pentaxom pokračuje vo vývoji a predstavovaní nových fotoaparátov. Posledným prírastkom do rodiny digitálnych zrkadloviek je Samsung GX-10. Ide o faceliftovaný Pentax K-10D, aspoň podľa našich informácií. Nič to však nemení na tom, že na prvý pohľad ide o zaujímavý prístroj disponujúci funkciami a vybavením, aké by sme u konkurencie v danej cene márne hľadali. Ide hlavne o 10 Mpx stabilizovaný snímač s protiprachovou ochranou a 22 bitový AD prevodník v RAW formáte. To všetko je zabalené v tele odolnom voči prachu a stekajúcej vode. Takto kompletný balík v tejto cene ponúka iba Pentax v podobe spomínaného dvojčaťa K-10D.
zobraziť celú recenziu
 
 
Canon Powershot G7
Canon Powershot G7
Už pred rokom kolovala fáma, že Canon končí s výrobou famóznych kompaktných prístrojov série G a po dlhej odmlke za posledným z G-éčkových fotoaparátov G6 to tak naozaj vyzeralo. To by bolo na škodu, keďže fotoaparáty zo spomínanej série vypĺňali medzeru medzi zrkadlovkami a klasickými kompaktami. Stále ponúkali niečo viac ako konkurencia a boli vynikajúcim kompromisom pre tých, ktorí chceli mať plnú kontrolu nad obrazom v podobe polomanuálnych a manuálneho režimu a nechceli so sebou nosiť ťažkú a objemnú zrkadlovku. Charakterizoval ich kvalitný svetelný objektív, výklopný LCD a možnosť fotografovať do formátu RAW. Našťastie informácia o ukončení série G bola len kačicou a Canon prichádza s novým prístrojom G7, ktorý ponúka hneď niekoľko inovácií ale aj niekoľko ústupkov voči predchádzajúcim prístrojom série G. Pozrime sa teda bližšie, čo nové aparát ponúka, čoho sa zriekol a ako sa s ním pracuje.
zobraziť celú recenziu
 
 
Canon EOS 400D
Canon EOS 400D
Konštruktéri digitálnych fotoaparátov v poslednej dobe pretekajú v zvyšovaní pixelov u digitálnych fotoaparátov. Aj keď v prípade kompaktných fotoaparátov je zvyšovanie pixelov po hranicu 10 miliónov diskutabilné, u digitálnych zrkadloviek stále môžeme hovoriť o zvyšovaní kvality/rozlíšenia obrazu. Lenže veľkosť rozlíšenia nie je jediná vlastnosť digitálneho fotoaparátu, ktorá má vplyv na kvalitu vašich fotografií. V neposlednom rade je to farebné podanie, dynamický rozsah, procesor na spracovanie signálu senzora a tiež užívateľský komfort a rýchlosť prístroja. Poďme sa teda spolu pozrieť na tretiu generáciu základných zrkadloviek od Canonu a na jej správanie sa v teréne.
zobraziť celú recenziu
 
 
Panasonic Lumix DMC-LX2
Panasonic Lumix DMC-LX2
Panasonic Lumix LX2 je nástupcom unikátneho prístroja LX1, ktorý prvý medzi digitálnymi kompaktami ponúkol širokouhlý záber s pomerom strán 16:9. Myslím si, že odhliadnuc od všetkého ostatného, aj s touto inováciou by bol Lumix LX2 výnimočným prístrojom. On je však výnimočný aj inými vlastnosťami, medzi ktoré patrí stabilizátor obrazu, širokouhlý objektív (28 mm), podpora RAW formátu... Poďme sa pozrieť, ako tieto vlastnosti nový Lumix zúročil pri užívateľskom teste v teréne.
zobraziť celú recenziu
 
 
Samsung NV7 OPS
Samsung NV7 OPS
Ako sme už dávnejšie písali, Samsung svojou NV (New Vision) sériou fotoaparátov agresívne vstúpil na kompaktný fotografický trh. Prví traja mušketieri v jeho rade sú Samsung NV3, NV10 a NV7. Prvé dva sme už otestovali a teraz vám prinesieme užívateľský test posledného, ktorý so sedemnásobným opticky stabilizovaným objektívom a manuálnymi režimami oprávnene vzbudzuje pozornosť fotografickej spoločnosti.
zobraziť celú recenziu
 
 
Nikon Coolpix S10
Nikon Coolpix S10
Nikon Coolpix S10 V dnešnej rýchlej dobe sú ultrazoomové fotoaparáty v čoraz väčšej obľube. A prečo nie, veď nie každému sa chce nosiť ďalšie objektívy a strácať čas ich vymieňaním a nie vždy je to aj možné. A preto si ľudia, ktorí radi cestujú ľahko, vyberajú na cesty práve ultrazoom s jedným širokorozsahovým objektívom. Predídu tak problémom s veľkou batožinou, zaprášeniu snímača, ku ktorému dochádza pri výmenných objektívoch a ušetria čas pri fotografovaní. Ultrazoom sa zdá byť dobrou voľbou na cesty kvôli svojej univerzálnosti a pružnosti. Na druhej strane sa stále hovorí o zníženej kvalite širokorozsahových objektívoch. Spravidla je naozaj nutné urobiť niekoľko kompromisov pri konštruovaní ultrazoomu, no moderné technológie sú opäť nápomocné a v poslednej dobe sme videli zopár príkladov, že aj objektívom s extrémnym rozsahom sa dajú urobiť kvalitné fotografie. Pozrime sa, ako je na tom superzoom Nikon Coolpix S10 s objektívom o rosahu 38-380 mm.
zobraziť celú recenziu
 
 
Panasonic Lumix DMC-FZ50
Panasonic Lumix DMC-FZ50
Panasonic Lumix FZ50 je jedným z prvých digitálnych kompaktov s rozlíšením 10 Mpx. Schválne som kompakt uzavrel do úvodzoviek, pretože FZ-50 fyzicky nie je kompaktný, no disponuje vstavaným objektívom bez možnosti jeho výmeny a na náhľad fotografovanej scény nepoužíva zrkadlo ale elektronický hľadáčik alebo displej. Aj názov elektronická zrkadlovka je teda klamlivý (aj keď sa bežne používa), keďže sám názov odkazuje na zrkadlo, ktoré tento Lumix nepoužíva. Takže poďme sa spolu pozrieť na to, ako sa darí ultrazoomovému digitálnemu fotoaparátu s elektronickým hľadáčikom v čoraz väčšej konkurencii na 10 Mpx latke.
zobraziť celú recenziu
 
 
Sony Cyber_Shot N2
Sony Cyber_Shot N2
Na Fotokine v Kolíne nad Rýnom sa roztrhlo vrece s 10 Mpx kompaktnými fotoaparátmi. Z tohto vreca vypadol aj fotoaparát Sony N2, ktorý dnes otestujeme.
zobraziť celú recenziu
 
 
Samsung NV10
Samsung NV10
V júli tohto roku Samsung ohlásil úplne novú sériu digitálnych fotoaparátov NV (New Vision), v ktorej má zatiaľ troch reprezentantov – NV3, NV10 a NV 7 OPS. Fotoaparáty NV série sú celokovové, štýlové a v atraktívnej matnej čiernej farbe. To by však bolo málo na fotoaparát. Všetky aparáty sú vybavené pokročilými funkciami, ktoré Vám umožnia ovplyvňovať výsledný obraz. U NV10 sú to polomanuálne aj manuálny režim.
zobraziť celú recenziu
 
 
Ricoh Caplio GX8
Ricoh Caplio GX8
V apríli minulého roku bol predstavený Ricoh Caplio GX8, prvý 8 Mp model, ktorý mál obhajovať farby výrobcuv bohatej konkurencii. Napriek tomu, že fotoaparát neurobil kariéru najpredávanejšieho modelu, vo viacerých ohľadoch je ešte aj dnes jedinečný. Kto hľadá digitálny kompakt so širokouhlým objektívom 28 mm a s možnosťou použitia filtrov, slnečnej clony alebo konvertorov, nájde aj vzhľadom k cene v GX8 zaujímavú voľbu. Veď napr, pomocou wide konvertora sa z 28 mm širokého ohniska stáva 22,5 mm! A to už je u kompaktu naozaj výnimočné!
zobraziť celú recenziu
 
 
Samsung NV3
Samsung NV3
V júli tohto roku Samsung ohlásil úplne novú sériu digitálnych fotoaparátov NV (New Vision), v ktorej má zatiaľ troch reprezentantov - NV3, NV10 a NV 7 OPS. Fotoaparáty NV série sú celokovové, štýlové a v atraktívnej matnej čiernej farbe. To by však bolo málo na fotoaparát. Všetky aparáty sú vybavené pokročilými funkciami, ktoré Vám umožnia ovplyvňovať výsledný obraz. U všetkých je to minimálne neoceniteľná korekcia expozície, u NV10 a NV7 aj polomanuálne a manuálny režim. Dnes sa pozrieme trochu bližšie na najmenší, ultratenký Samsung NV3.
zobraziť celú recenziu
 
 
Samsung Digimax L85
Samsung Digimax L85
No, máme tu niečo pre tých, ktorým nič nehovoria vyčačkané miniatúrne hračky a ktorí pociťujú nostalgiu za krásnym retro-dizajnom a stabilitou v rukách. V teste sme vyskúšali 8 Mp Samsung Digimax L85, ktorý nás nakoniec zaujal nielen svojim lookom ale aj výkonom.
zobraziť celú recenziu
 
 
Nikon Coolpix P4
Nikon Coolpix P4
Dnešný trend u digitálnych fotoaparátov symbolizuje zvyšovanie počtu pixelov, ktoré, ako sme už komentovali pri rôznych recenziách, nie vždy symbolizuje pokrok v kvalite obrazu. Rôzni výrobcovia ale pridávajú rozličné užitočné funkcie do svojich kompaktných fotoaparátov ako napr. stabilizátor obrazu, detekciu a zaostrovanie na tvár, redukciu červených očí a podobne. Jedným z takýchto fotoaparátov je aj Nikon Coolpix P4, ktorý disponuje uvedenými pokročilými funkciami a 8 Mp senzorom ukrytým v celokovovom tele.
zobraziť celú recenziu
 
 
Samsung GX-1S
Samsung GX-1S
Začiatkom toho roka sa medzi digitálnymi zrkadlovkami objavila aj prvá lastovička od Samsungu, ktorá je výsledkom spolupráce so známym výrobcom fotoaparátov, Pentaxom. Prístrojom GX-1S vstúpil Samsung do kategórie amatérskych digitálnych zrkadloviek, kde nemá núdzu o konkurenciu od ďalších renomovaných výrobcov. V teste sa bližšie pozrieme na to, aké má predpoklady na úspech.
zobraziť celú recenziu
 
 
RICOH CAPLIO R4
RICOH CAPLIO R4
Vo fotografickej brandži sa pri slovách „objektív o rozsahu 28-200“ väčšina vážnych fotografov pousmeje a to aj v prípade, že ide o drahé, veľké a ťažké objektívy na zrkadlové fotoaparáty. Širokorozsahové zoomy totižto vo väčšine prípadov platia za extrémnu flexibilitu zníženou kvalitou obrazu, zvlášť znížením kontrastu a reflexov v protisvetle, ale aj rozlíšením (kresbou) objektívu. My sme dostali na test kompaktný fotoaparát s objektívom takého rozsahu, pričom celé telo fotoaparátu s objektívom je niekoľko násobne ľahšie a menšie, ako len objektívy podobného rozsahu u zrkadlových fotoaparátov. Jasné, nebudeme pokúšať profíkov, ale pozrieme sa na to, čo od širokorozsahového digitálneho kompaktu možno očakávať v zmysle rodinného, dovolenkového resp. reportážneho fotografovania.
zobraziť celú recenziu
 
 
Canon Powershot S80
Canon Powershot S80
Niečo vyše roka po uvedení Canonu Pawershot S70 prišiel jeho nástupca Powershot S80, ktorý okrem určitého redizajnu disponuje väčším rozlíšením a väčším displejom, ale taktiež procesorom Canon Digic II. Mal som možnosť vyskúšať už S70-ku, ktorá bola vynikajúcim kompaktným fotoaparátom a tak som bol zvedavý, ako si bude počínať S80 a či sa oplatil upgrade zo 7 na 8 Mp. Zvyčajne zvyšovanie počtu Mp spôsobuje zvýšený šum v obraze aj pri nižších citlivostiach ISO a tak som bol trochu v napätí. Pravidlo sa ale nepotvrdilo a S80 bola pre mňa príjemným prekvapením. Ale pekne poporiadku.
zobraziť celú recenziu
 
 
Sony Cyber-Shot DSC T10
Sony Cyber-Shot DSC T10
Neubehlo veľa času od uvedenia 6 Mp Sony T9 na trh a už tu máme štýlového nástupcu Sony T10 v štyroch imidžových metalických farbách.
zobraziť celú recenziu
 
 
Sony Cyber-shot S500
Sony Cyber-shot S500
Najväčší vplyv na výber a kúpu fotoaparátu u bežných užívateľov má cena a rozlíšenie daného fotoaparátu. Jedným z prístrojov, ktorý ponúka túto kombináciu veľmi lákavo je Sony Cyber-shot S500.
zobraziť celú recenziu
 
 
Sony Alfa 100
Sony Alfa 100
Aj keď na prvý pohľad Sony α 100 pripomína Konicu Minoltu D5, nejde iba o faceliftovanú verziu D5. To hlavné, v čom sa Sony α 100 od D5 odlišuje je srdce fotoaparátu - 10 Mp APS-C CCD senzor. Otestovali sme pre vás novú digitálnu zrkadlovku Sony α 100.
zobraziť celú recenziu
 
 
Sony Cyber-shot DSC-W70
Sony Cyber-shot DSC-W70
Aj keď je písmeno W v abecednom poradí až na konci, o fotoaparátoch Sony radu W to ale neplatí. Svojimi operačnými časmi a výdržou totiž patria na popredné miesta medzi digitálnymi minikompaktami. Toto pravidlo potvrdzuje aj naša testovaná Wé sedemdesiatka.
zobraziť celú recenziu
 
 
 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: