Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

 Novinky od Fujifilm

 05.01.2007

Fujifilm predstavil tri novinky medzi troma kategóriami svojich kompaktných fotoaparátov. V nižšej kategórii dostupných kompaktov sú to prístroje FinePix A610 a A800, v kategórii výkonných kompaktov je to FinePix F40 FD a nakoniec v high end ultrazoom kategórii je to FinePix IS-1.

 

Fujifilm FinePix A610 a A800

Obidva prístroje sú unikátom vo vstupnej A sérii - prvý krát disponujú Super CCD HR senzorom s rozlíšením 6,3 a 8,3 Mpx a pokročilým procesorom na spracovanie obrazu Real Photo Processor. Spolu s malým zväčšením senzora by aj vstupné kompakty Fujifilmu mohli dosahovať výborné výsledky za nižšej hladiny osvetlenia, podobne, ako dosahujú prístroje rady F. FinePix A610 pritom ponúka najvyššiu citlivosť do ISO 400 a A800 do ISO 800. Obidva fotoaparáty majú trojnásobný optický zoom v rozsahu 39-117 mm u Finepix A610 a 36-108 mm u FinePIx A800 (v prepočte na 35 mm film) a LCD o veľkosti 2,5'' s 115.000 obrazovými bodmi. Zaujímavosťou sú dvojité sloty pre úložné médium a to na XD karty aj na stále populárnejšie SD karty. Obidva fotoaparáty sú napájané dvoma praktickými AA tužkovými akumulátormi.

 

Fujifilm FinePix F40 FD

F40 FD je pokračovateľom úspešnej série F, ktorá je známa výkonom pri nižších hladinách osvetlenia. F prístroje dosahovali vôbec najlepšie výsledky pri vyšších hodnotách ISO a tak umožňovali snímanie bez blesku aj v relatívne málo osvetlenom prostredí. Maximálna citlivosť ISO u F40 FD je však oproti predchodcom znížená z 3200 na 2000, pravdepodobne pre zvýšený obsah pixelov v snímači. Fotoaparát disponuje totiž senzorom s rozlíšením 8,3 Mpx. Obraz sprostredkúva 3-násobný optický zoom v rozsahu 36-108, f 2,8-5,1 (v prepočte na kinofilm), trochu na škodu zmizli polomanuálne režimy priority času a clony. Ostré portréty s jasnými tvárami zabezpečuje Face Detection, čo je HW funkcia fotoaparátu, ktorý rozoznáva tváre osôb vo fotografovanej scéne a ostrí a exponuje práve na ne. Fotoaparát nerozoznáva tváre podľa pleťovej farby ale pomocou snímania trojuholníkov tvorených párom očí a perami. Týmto spôsobom má byť údajne schopný zaostriť v neuveriteľnom čase 0,05 sekúnd!!!

Fujifilm FinePix IS-1

Je poslednou a tak trochu špecifickou novinkou Fujifilmu. Ide totiž o pozmenenú verziu FinePix S9100 pod názvom FinePix IS-1, ktorá je vysoko citlivá na IR žiarenie a tak nájde uplatnenie hlavne vo vedeckých alebo kriminalistických aplikáciách. Možno však k fotoaparátu dokúpiť tzv. hot mirror filter, ktorý blokuje IR žiarenie a fotoaparát tak reaguje na denné svetlo ako normálny prístroj. Ostatné vlastnosti ako 10-násobný optický zoom (28-300 mm, f 2,8-3,9) a 9 Mpx senzor ostávajú oproti S9100 nezmenené.

 

 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: