Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Casio PMA novinky

27.02.2007

   
Casio Exilim EX-V7
Casio bolo vždy známe miniaturizáciou svojich fotoaparátov a EX-V7 nie je výnimkou. Nie je síce najmenším fotoaparátom na svete, ale je najmenším fotoaparátom na svete so sedemnásobným zoomom (38-266 mm v prepočte na kinofilm). Sedmička je symbolické číslo a u EX-V7 taktiež. Okrem sedemnásobného zoomu fotografuje obrázky s rozlíšením 7,1 Mp. Casio tak spĺňa tajné túžby užívateľov, ktorí chcú mať kvalitný obraz, veľký rozsah objektívu, ale nechcú sa ťahať s veľkým fotoaparátom, na čo boli doteraz odsúdení. Nové Casio má totiž hrúbku len 2,5 cm!!! Samozrejme udržať takýto malý fotoaparát s tak výkonným zoomom stabilný je oriešok. Casio ho lúska pomocou optického (mechanického) stabilizátora, ktorý funguje na základe vyrovnávajúceho pohybu CCD senzora. Fotoaparát má aj potlačenie rozmazania obrazu pomocou zvýšenej citlivosti ISO, ale spôsob mechanickej (optickej) stabilizácie je omnoho účinnejší a bez negatívneho efektu na šum v obraze.
Casio Exilim EX-Z75
Tento fotoaparát má senzor s podobným rozlíšením 7,2 Mp. Je malý, kovový a štýlový, no rozsah zoomu je iba od 38-114mm v prepočte na kinofilm. Ide teda o 3x optický transfokátor, ktorého max. svetelnosť je F3,1-5,9. ISO je tiež obmedzené na rozsah od 100-400. Novinkou je možnosť snímať do širokouhlejšieho formátu a prezerať si obrázky na širokouhlom LCD displeji so zaujímavým pomerom strán 14:9. Ten je niekde medzi pomerom 3:2 (u kinofilmu a digi zrkadloviek) a 16:9 (kompakty s kinematografickým pomerom strán, napr. Panasonic LX2). Môžete tak komponovať živšie a dynamickejšie. Prístroj sa vyrába v rôznych štýlových farbách, napr. modrej alebo ružovej, alebo klasickej striebornej alebo čiernej.
Casio Exilim EX-Z1050
Špecifikácie momentálnej vlajkovej lode Casia v rade EX sú veľmi podobné menšiemu súrodencovi, aparátu EX-Z75. Rozdiel je vo väčšom senzore (1/1,75" oproti 1/2,5") a vyššom rozlíšení (10Mp oproti 7,2 u EX-Z75). Rozsah objektívu ostáva zachovaný, no svetelnosťou sa trochu polepšil na Fmax 2,8-5,4. Za zmienku možno ešte stojí možnosť nahrávať video v rozlíšení 640x480 bodov s elektronickou stabilizáciou. Softvérovo rieši fotoaparát aj potlačenie rozmazania pri fotografovaní, pri ktorom automaticky zisťuje mieru pohybu fotoaparátu a vyberá najvhodnejšiu kombináciou clony a citlivosti ISO na zaručenie ostrej snímky. Inými slovami, akýsi high sensitivity režim. ISO možno pritom aj manuálne voliť až do hodnoty 800. Poslednou zaujímavou raritkou je high speed mód, v ktorom aparát zachytáva až 7 obr./s. Je to teda vhodný fotoaparát na zachytenie rýchlych dejov a akcií. Nesmiete mať ale veľké nároky na veľkosť takto zhotovených fotografií, keďže v tomto móde klesá rozlíšenie fotoaparátu na pätinu (2Mp) a kvalita JPG na normal.
   
 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: