Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Samsung novinky 2007

 19.01.2007

Samsung hned na začiatku roku 2007 predstavuje celú plejádu noviniek medzi kompaktnými fotoaparátmi. K dnešnému dátumu je ich sedem!!!

Samsung i70

Prvým v poradí a zároveň na stupienku záujmu u mladých ľudí je určiete nový Samsung i70. Fotoaparát má rozlíšenie 7,2 Mpx a disponuje 3-násobným optickým zoomom.Užívateľskému komfortu napomôže aj veľký a širokouhlý displej s uhlopriečkou až 3", čo je 7,62 cm!
i70 je imidžový fotoaparát, ktorý opäť ponúka inovatívny dizajn v podobe výsuvného krytu, ktorý pri zatiahnutí nepokryje len objektív vpredu ale aj tlačidla na zadnej strane, pričom blesk ostáva odhalený na čelnej strane krytu. Má to aj svoj prektický význam, keďže po odkrytí objektívu sa blesk od neho dostáva viac na stranu a tak by nemalo často dochádzať k javu červených očí pri portrétoch s bleskom.
Samozrejme je už tradíciou, že "i" rada fotoaparátov ponúka aj multimediálne funkcie a i70 nie je výnimokou. Na cestách si môžete prehrávať hudbu, pozerať video alebo čítať texty.

 

Samsung S850

Prístroj sa vyznačuje klasickým dizajnom v luxusnom farebnom prevedení royal black. Ponúka vysoké rozlíšenie 8 Mpx, 5-násobný optický a 5-násobný digitálny zoom a fotografovanie pomocou veľkého, 2,5" displeja.
V zhoršených podmienkach je možné použiť až citlivosť ISO 1600 a prístroj disponuje aj systémom ASR (Advanced Shake Reduction), čo je vlastne softvérové "stabilizovanie" obrazu.

Pre pokročilejších užívateľov ponúka Samsung S850 aj Polomanuálne režimy priority clony (A), priority času (S) a plne manuálny režim (M), kedy si užívateľ volí aj čas aj clonu sám a má tak v rukách plnú kontrolu nad výslednou fotografiou.

Samsung S1050

Podobne ako S850 sa tento fotoaparát vyznačuje klasickým dizajnom v luxusnom farebnom prevedení royal black. Ponúka ešte vyššie rozlíšenie 10 Mpx a rovnaký 5-násobný optický a 5-násobný digitálny zoom. S veľkým 3" displejom bude fotografovanie ešte komfortnejšie.
V zhoršených podmienkach je možné použiť až citlivosť ISO 1600 a prístroj disponuje aj systémom ASR (pozri vyššie).

Pre pokročilejších užívateľov ponúka Samsung S1050 aj Polomanuálne režimy priority clony (A), priority času (S) a plne manuálny režim (M), kedy si užívateľ volí aj čas aj clonu sám a má tak v rukách plnú kontrolu nad výslednou fotografiou. V tomto režime je k dispozícii rozsah časov uzávierky fotoaparátu od 15s do 1/2000s. Fotoaparát si tak dobre poradí pri vysokej hladine svetla aj s nočným fotografovaním.

Samsung S630

Fotoaparát vychádzajúci z modelu S500, no s vylepšeným dizajnom a gripom na uchopenie pri fotografovaní. Disponuje 6 Mpx snímačom, 3-násobným optickým transfokátorom a TFT LCD displejom s uhlopriečkou 6,35 cm.

Taktiež disponuje tlačidlom E (Friendly Effect Key), ktoré umožňuje užívateľovi nastavenie farebného tónu fotografie a vytvorenie iných zaujímavých efektov, ako napr. rozdelenie snímku alebo pridávanie rôznych rámčekov okolo fotografií. Tieto možnosti tak zvyšujú zábavnosť fotoaparátu pri pozeraní fotografií s priateľmi priamo vo fotoaparáte.

Samsung S730

Pokračovateľ modelu S600 má zabudovaný 7 Mpx CCD snímač, 3-násobný optický zoom a rovnaký, 2,5" LCD displej ako jeho menší brat Samsung S630.

Ako všetky modely Samsungu ukladá dáta na SD kartu, ale má aj vnútornú pamäť 20 Mb na ktorú v prípade nutnosti môžete uložiť niekoľko fotografií alebo nahrať niekoľko desiatok minút hlasového záznamu. Totiž podobne ako S630 aj S730 má režim nahrávania zvuku až do dĺžky 1 hod. Túto užitočnú vlastnosť môžete využiť aj pripojením 10 sekundovej hlasovej poznámky ku každému vyfotografovanému snímku. Nehrozí tak, že s odstupom času zabudnete mená miest alebo ľudí, ktorých ste fotoaparátom zachytili.

Samsung L73

Samsung L73 sa môže pochváliť vynoveným dizajnom. Jeho celokovové telo je hrubé iba 2,3 cm, no pomocou malého výlisku (gripu) na pravej strane sa pri fotografovaní stále dobre drží a ovláda. Napomáha tomu aj otočné koliesko na voľbu základných režimov fotografovania a už známy spôsob ovládania pomocou citlivých "Smart Touch" tlačidiel zoradených v tvare L. Podobne ako u série NV. Z jeho vlastností najdôležitejšie sú rozlíšenie 7 Mpx snímač, ktorému obraz sprostredkúva 3 násobný optický zoom (35-105 mm v prepočte na kinofilm) o svetelnosti F 2,8 - 4,9. Nechýba citlivosť ISO 1600 a ASR systém proti rozmazaniu obrazu za nižšej hladiny osvetlenia. Nechýba automatické zaostrovanie na tvár fotografovanej osoby (Face Recognition Technology), kedy fotoaparát sám rozozná tvár v obraze a zabezpečí, aby bolo správne zaostrené práve na ňu.

Samsung L700

Poslednou novinkou je ďalší 7 Mpx fotoaparát L700, ktorý je určený pre užívateľov, ktorí potrebujú malý automatický fotoaparát, ktorý za nich vyrieši väčšinu starosti pri fotografovaní. Preto prístroj nedisponuje poloautomatickými ani plne manuálnym režimom, ale má 11 motívových programov, ktoré zvládnu celú škálu situácií, ktoré Vás pri fotografovaní môžu stretnúť a to od fotografovania portrétu až po fotografovanie v noci, alebo fotografovanie ohňostroja. L700 má tiež 3-násobný optický zoom a veľký 2,5" LCD. Ako všetky kompakty od Samsungu nahráva video (formát AVI/MPEG-4) a môže slúžiť aj ako hlasový záznamník.
Trochu zaujímavou a nadštandardnou výbavou je bracketing autoexpozície, čo je vlastne sekvencia fotografií z jedného záberu s rozdielnou expozíciou, z ktorých si potom užívateľ môže vybrať tú, ktorá sa mu páči najviac, alebo ktorá je technicky najlepšia. Takto je zvýšená šanca získať správne exponovaný snímok aj za veľmi rafinovaného osvetlenia alebo v problematických svetelných podmienkach.

 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: