Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

 
Sony Cyber-Shot DSC-W35 a DSC-W55

28.02.2007

 

 

Sony pustí v marci do predaja nové modely najpopulárnejšej triedy fotoaparátov Sony Cyber-shot W. Kompakty Sony Cyber-shot W35W55 majú odolné kovové telo, tenké len 23mm, disponujú vysokou citlivosťou ISO 1000 pre fotenie vo svetelne zložitých podmienkach, dlhou výdržou 380 fotiek a krátkym reakčným časom. Predávať sa budú v striebornej a čiernej farbe, ale W55 bude navyše k dispozícii aj v "ženskej" ružovej farbe.  


Vysoké rozlíšenie a zvýšená citlivosť

Fotoaparáty Sony Cyber-shot W35 a W55 umožňujú pri rozlíšení 7,2 MPx s podporu procesora Real Imaging tlačiť kvalitné fotky aj v rozmere 20x30 cm. Oba kompakty si vedia poradiť aj so slabšie osvetlenými miestami tak, aby ste nemuseli použiť blesk. Vďaka tomu sú farby na fotkách teplejšie a prirodzenejšie. A výsledný záber pritom ostáva ostrý vďaka režimu vysokej citlivosti (High Sensitivity (REI)*) až ISO 1000. Sony vo fotoaparátoch používa originálny algoritmus Clear RAW NR, ktorý výrazne redukuje farebný a jasový šum. Výsledkom je ostrý, nerozmazaný záber s jemnejšími detailmi  bez potreby zbytočne zapínať blesk.  


Výborná výdrž 400 fotiek na nabitie

Sony Cyber-shot W35 a W55 disponujú objektívom Carl Zeiss Vario-Tessar s 3-násobným optickým zoomom (resp. 6x precíznym digitálnym zoomom a 14x kombinovaným Smart zoomom). Dokážu robiť makro snímky detailov vo vzdialenosti už 2 cm. Fotoaparát umožňuje používať hľadáčik, ale aj 2,5-palcový (resp. pri W35 2-palcový) LCD displej. Oba modely urobia vďaka nízkej spotrebe energie na jedno dobitie Li-On akumulátora až 380 fotiek pri W30. Nemusíte si kupovať náhradné akumulátory, dodávaný zdroj vás pri fotení nezradí.  


On-line rady pre začiatočníkov

Okrem skvelého vzhľadu a výnimočného výkonu sú oba fotoaparáty veľmi jednoducho ovládateľné aj úplnými začiatočníkmi. Teraz už môže kvalitné zábery vytvoriť skutočne každý. Vďaka prehľadnému sprievodcovi jednotlivými funkciami, ponúkajúcemu na displeji tipy a rady aký režim použiť za akých svetelných či iných podmienok, je nastavenie toho správneho režimu skutočne hračkou. Vďaka pop-up ikonám zobrazovaným na displeji, je rovnako jednoduché aj nastavenie blesku, snímania v režime makro, nastavenie časovača či iné nastavenia. Začiatočníci ocenia aj indikáciu stavu pamäte (zostávajúci počet záberov), ako aj indikáciu najvhodnejšieho rozlíšenia záberov pre tú-ktorú veľkosť fotopapiera. Pre priamy prístup k nafoteným snímkom slúži tlačidlo ‘Direct Play’: netreba točiť "kolieskom", ale len rýchlo stlačiť tlačidlo. *Recommended Exposure Index (index doporučenej expozície).

 

 

Sony Cyber-Shot DSC-S650 a DSC-S700  

Ďalšími novinkami medzi Cybershotmi sú dva prístroje z rady S a to 650 a 700. Zo špecifikácií sa zdá, že majú úplne rovnaký senzor s efektívnym rozlíšením 7,1 Mp a úplne rovnaký objektív. Ten má trojnásobný optický zoom v rozsahu 35-105mm (po prepočte k 35mm filmu) a so svetelnosťou F2,8-4,8.  

CyberShoty sa boria so slabšími svetelnými podmienkami vysokým nastavením citlivosti snímača a to v rozsahu 100-1000 ISO. Sony aj v týchto fotoaparátoch používa originálny algoritmus Clear RAW NR, ktorý výrazne redukuje farebný a jasový šum.  

Oba fotoaparáty sa radia do nižšej kategórie digitálnych kompaktov a tak je rozsah závierky ohraničený 1 sekundou zospodu a 1/2000s zhora. Horná hranica je výborná, spodná je trochu slabá, keďže jedna sekunda môže byť pri nočnom fotografovaní trochu málo. Podobne je na tom video, ktoré síce môžete točiť vo frekvencii 30 obr./s, ale iba v rozlíšení 320x240 bodov.  
Aj keď sú to aparáty vstupnej triedy, pri vynikajúcej cene ponúkajú aj pokročilejšie funkcie ako korekcia expozície, bodové meranie svetla alebo pomalú synchronizáciu záblesku.  
Obidva prístroje napájajú klasické AA batériové články.  

Recenziu Sony CyberShot DSC-S650 prinesieme na stránkach europhoto v blízkom čase    

 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: