Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Sony Cyber-shot T50 a N2

Značka Sony je tradične  silná v ponuke štýlových fotoaparátov. Potvrdzuje to aj dvojica najnovších fotoaparátov série Sony Cyber-shot: modely T50N2. Okrem tenkého a odolného hliníkového tela majú spoločný dotykový displej (ktorý Sony zabudovala ako prvá značka do kompaktného digitálu), stabilizátor obrazu a kvalitný objektív Carl Zeiss Vario-Tessar.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Sony Cyber-shot N2: 10-megapixlový multimediálny foťák  

Štýlový fotoaparát N2 dostal vôbec najkvalitnejší čip, aký kedy Sony zabudovala do kompaktného fotoaparátu. 10,1 Mpx efektívnych bodov sa nachádza na čipe so zväčšenou plochou 1/1,7'' (v porovnaní s predchodcom N1). Vďaka tomu stúpol dynamický rozsah snímok, čo pomáha redukovať dôsledky prepálených snímok. Tento problém sa bežne vyskytuje pri fotoaparátoch, v ktorých sa malý čip "zahustí" vyšším objemom pixelov pri zredukovaní ich rozstupov. Tento problém N2 rieši väčšou plochou čipu, pričom vysoké rozlíšenie pomáha tvoriť nadpriemerne kvalitné fotky s dobre prekreslenými detailmi.   N2 je osadený veľkým 3-palcovým dotykovým displejom s antireflexným povrchom. Umožňuje nielen klasické prezeranie fotiek, ale aj spustenie slideshow fotiek vo zvolenom režime (jednoduchý, nostalgia, štýlový, aktívny), sprevádzaný hudbou.  N2 disponuje nielen 25Mb internou pamäťou, ale aj ďalšou pamäťou, v ktorej sa tvoria kópie fotiek vo veľkosti VGA. Takto vzniká vreckový album, ktorý máte stále pri sebe a zhromažďujete v ňom všetky nafotené zábery (dokonca aj potom, keď ich zmažete na pamäťovej karte).   N2 ponúka zvýšenú citlivosť až na ISO 1600 a špeciálny mód, ktorý pri vysokej citlivosti redukuje obrazový šum (farbu a jas) tak, aby ste mohli fotiť aj pri slabom svetle bez blesku, a tým zachovať prirodzené farby. N2 skrýva v 22,7mm tenkom tele v hmotnosťou 151 gramov objektív Carl Zeiss Vario-Tessar s 3-násobým optickým zoomom. Dodávaná batéria zvládne na jedno nabitie až 300 záberov, čo zodpovedá 2,5 hodine nepretržitého fotenia.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Sony Cyber-shot T50: Fotiaca tenká tabatierka

Ďalším prírastkom do rodiny imidžových fotoaparátov radu Sony Cyber-shot T je model T50. Od svojich predchodcov prevzal už overenú dvojitú stabilizáciu obrazu a vysokú citlivosť obrazu, ku ktorým sa prvýkrát pridal 3-palcový dotykový LCD displej. Tento umožňuje zaostrovať funkciou Flexible Spot AF na špecifickú časť záberu jednoducho dotykom na danú časť displeja, ale aj dokresľovať priloženým "perom" už hotové snímky podľa vlastnej fantázie. "Inteligentný" displej redukuje ikony na displeji pri ostrení záberu tak, aby neprekážali vo výhľade.  

Dvojitá stabilizácia: optická + elektronická
Sony Cyber-shot T50 koncepčne používa dvojitý stabilizátor obrazu "Anti-Blur", čiže kombináciu optického stabilizátora Super SteadyShot a funkcie High Sensitivity (vysoká citlivosť). Super SteadyShot využíva gyroskopický optický stabilizátor obrazu, ktorý nastavuje polohu prvkov objektívu tak, aby eliminoval otrasy fotoaparátu pri snímaní z ruky alebo pri nízkych rýchlostiach uzávierky. Za účelom kreatívnejšieho snímania je tiež možné túto funkciu použiť v kombinácii s pomalou uzávierkou alebo nízkymi clonami - a to aj vo videorežime. To umožňuje snímať rýchlo sa pohybujúce objekty bez rozmazania - čo napríklad nie je možné, ak sa používa len samostatný optický stabilizátor obrazu. Sony Cyber-shot T50 využíva spracovanie Clear RAW NR, ktorá zvýrazní odstup signálu od šumu, pričom zvýši hranicu použiteľnej citlivosti až na hodnotu ISO1000.  

Pohyblivé záznamy s vysokou citlivosťou
Možnosti 1/2,5" Super HAD CCD čipu s efektívnym rozlíšením 7,2-megapixelov je možné naplno využiť vďaka objektívu Carl Zeiss Vario-Tessar s 3-násobným optickým zoomom. Sony Cyber-shot T50 je extrémne úsporný a vydrží fotiť až 400 záberov na nabitie. T50 je rovnako multimediálny fotoaparát ako N2 a umožňuje zábavné prehliadanie nafotených záberov.   Sony Cyber-shot N2 aj T50 prídu na Slovensko od konca októbra 2006.  

 

 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: