Europhoto - úvodná stránka
Vyhľadávanie Moje konto
 
  Vyhľadať v kategórii:  
klúčove slovo
 
 

PartneriPrihlásenie:

meno
heslo

Registrácia


Využite všetky možnosti a funkcie fotobanky.
Zaregistrujte sa

Samsung Novinky

01.03.2007

Samsung je v poslednom čase najaktívnejšou spoločnosťou v predstavovaní nových digitálnych fotoaparátov aj v implementovaní noviniek do nich. Ešte len pred mesiacom sme predstavili sedem noviniek v oblasti digitálnych kompaktov a už tu máme ďalšie prístroje. Ide o zaujímavú multimediálnu novinku Samsung i7, širokouhlý kompakt L74 Wide a výkonného nástupcu NV10 Samsung NV11.  

Samsung i7
Imidžový fotoaparát s rozlíšením 7,2 Mp, trojnásobným optickým zoomom a veľkým 3" dotykovým displejom. Fotoaparát je určený pre tých, ktorý chcú zábavným spôsobom zachytiť nielen fotografie, ale aj video a prehrávať hudbu. Na prepínanie medzi týmito základnými funkciami slúži zaujímavo riešený displej, ktorý sa dá otočiť o 180 stupňov. V neutrálnej polohe displeja (zložený) máte v rukách výkonný MP3 prehrávač, pričom vyklopením displeja o 90 stupňov sa z neho stáva prehrávač vyfotografovaných obrázkov alebo videa a nakoniec prevrátením displeja o 180 stupňov sa z prístroja stáva výkonný fotoaparát s možnosťou nahrávania kvalitného MPEG-4 SVGA videa. Unikátnou vlastnosťou fotoaparátu je možnosť rýchleho prístupu na turistické tipy kde a za čím ísť. Databáza obsahuje 2600 regiónov vo vyše tridsiatich krajinách. Ďalší kopec informácií sa dá stiahnuť cez internet, čo vďaka 450Mb (!) vnútornej pamäte fotoaparátu nebude problém. Z fotografických vlastností je možno vhodné spomenúť detekciu tváre a automatickú expozíciu práve na ňu alebo ISO citlivosť do hodnoty 1600. Samsung i7 je zaujímavou voľbou pre tých, ktorí chcú mať multifunkčný aparát namiesto viacerých prístrojov. Navyše jeho dizajn je dosť výstredný na to, aby priťahoval pozornosť okolia. :)                                   

 

 

 

 

 

 

Samsung L74 Wide
Ako už názov naznačuje, rozsah objektívu u L74 začína pri širokých 28mm a končí pri 101mm pri zaujímavej svetelnosti F2,8 na 28mm a menej zaujímavej 5,8 pri 101mm. Nerozmazané snímky má ale zaručiť Advanced Shake Reduction (ASR), ktorým fotoaparáty Samsung zvýšením citlivosti a spájaním dvoch snímok získavajú ostrejší záber aj pri svetelne menej priaznivých podmienkach. Aj L74 Wide ponúka cestovateľské tipy kde a za čím ísť. Databáza obsahuje 2600 regiónov vo vyše tridsiatich krajinách. Ďalší kopec informácií sa dá stiahnuť cez internet. Podobne ako i7 aj tento aparát disponuje vnútornou pamäťou 450Mb a automatickou detekciou tváre s ostrením a expozíciou na ňu. Fotoaparátom možno nahrávať video v rozlíšení 800x592 bodov vo frekvencii 20obr./s alebo klasický rozmer 640x480 bodov (a nižšie) vo frekvencii 30obr./s.

Samsung NV11 Špecifikácie NV11 naznačujú, že ide o pokročilejší prístroj. Oproti vyššie spomínaným novinkám má väčší snímací senzor s uhlopriečkou 1/1,8" a s efektívnym rozlíšením 10 Mp. Rozsah objektívu je od 35-190mm (v prepočte na kinofilm) pri zachovaní relatívne dobrej svetelnosti F2,8-4,4. Pomerne širokorozsahový objektív sa podarilo vtesnať do úzkeho tela, ktoré nebude obťažovať ani vo vrecku, keďže jeho hrúbka je iba 22mm. Používanie aparátu spríjemní veľký, 2,7" displej s ovládaním Smart Touch, ktoré preberá aparát od svojho predchodcu NV10. Je to veľmi inovatívne a rýchle ovládanie pomocou dvoch radov na dotyk citlivých tlačidiel usporiadaných do L, kde pomocou jedného radu rýchle vyberiete funkciu a pomocou druhého voľbu hodnoty (nastavenia). Nemusíte sa tak preklikávať po menu. Samozrejme, ani tomuto aparátu nechýba systém ASR na potlačenie neostrosti v nepriaznivých svetelných podmienkach a taktiež disponuje automatickým vyhľadávaním a ostrením na tváre na fotografii a automatickou expozíciou na ne, aby boli na výslednej fotografii nielen ostré, ale aj správne jasné a farebné. Samozrejmosťou je video 640x480 bodov vo frekvencii 30obr./s.

 

 © Ing.Ladislav Biath - LB International, Právne podrobnosti created by netropolis, s.r.o. 
Nakalibrujte si Váš monitor pomocou kontrolnej stupnice: